![Mary Ingle](https://100.anatolia.edu.gr/wp-content/uploads/2024/05/Mary-Ingle.jpg)
Κολλεγιακή Διευθύντρια
Ένα ορόσημο για το Παρθεναγωγείο υπήρξε η συνταξιοδότηση της Bertha Morley και ο διορισμός της Mary Ingle ως κολλεγιακής διευθύντριας για ολόκληρο το σχολείο. Αναλαμβάνοντας τα καθήκοντα της κολλεγιακής διευθύντριας, η Mary Ingle συνέχισε μια θητεία που είχε ξεκινήσει από το 1936 και αποδείχθηκε εξίσου αφοσιωμένη. Χάρη στον δυναμικό της χαρακτήρα και την απόλυτη αφοσίωση στις μαθήτριές της, η επιρροή της Ingle δεν περιορίστηκε μόνο στο Παρθεναγωγείο, αλλά επεκτάθηκε σε ολόκληρο το κολλέγιο.