Καθώς συμπληρώνετε εκατό χρόνια ακαδημαϊκής αριστείας στην Ελλάδα, όλοι εμείς στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (SNF) θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά συγχαρητήρια σε ολόκληρη την κοινότητα του Κολλεγίου Ανατόλια. Στα 100 χρόνια από τη μετεγκατάστασή του στη Θεσσαλονίκη, το Ανατόλια έχει διαμορφώσει το μέλλον αμέτρητων μαθητών και μαθητριών, παραμένοντας σταθερό στη δέσμευσή του για εξαίρετη παιδαγωγική, ενώ, καθώς οι καιροί αλλάζουν, αγκαλιάζει κάθε καινοτομία. Είμαστε περήφανοι για τη συνεργασία μας σε πολλές περιπτώσεις, ιδιαίτερα στην ίδρυση του Κέντρου για Χαρισματικά και Ταλαντούχα Παιδιά (CTY) στην Ελλάδα, το οποίο έχει βοηθήσει εκατοντάδες λαμπρούς νέους και νέες να αγκαλιάσουν τη χαρά της μάθησης και της ανακάλυψης. Ευχές για τα επόμενα 100 χρόνια επιτυχίας, ανάπτυξης και εμπνευσμένων ακαδημαϊκών επιτευγμάτων. Συγχαρητήρια για αυτό το αξιοσημείωτο ορόσημο!»

Αλέξανδρος Καμπούρογλου, ΙΣΝ Προγράμματα, Co-Director